Tipy na výlety

Beskydy

CHKO Beskydy je svojí rozlohou největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Důvodem vyhlášení CHKO Beskydy byly její výjimečné přírodní hodnoty, zejména původní horské pralesovité porosty s výskytem vzácných karpatských živočichů a rostlin, druhově pestrá luční společenstva, unikátní povrchové i podzemní pseudokrasové jevy a rovněž mimořádná estetická hodnota a pestrost ojedinělého typu krajiny vzniklého historickým soužitím člověka s přírodou v tomto území.

Beskydy
Pustevny

Pustevny (1018 m) leží mezi Radhoštěm a Tanečnicí. Jsou nejvýznamnější a nejnavštěvovanější horské středisko Beskyd. Pustevnám dominují dřevěné stavby Šumná, Maměnka a Libušín od architekta Dušana Jurkoviče. Areál doplňují stylové dřevěné koliby a sto let stará dřevěná valašská zvonička. Jsou významnou křižovatkou turistických tras a v zimě se stávají vyhledávaným lyžařským střediskem s 11 lyžařskými vleky, 9 sjezdovkami a upravenými běžeckými tratěmi. Na Pustevny se dostanete z Ráztoky (sedačkovou lanovkou, pěšky) nebo z údolí Bečvy.

Bájná hora Radhošť (1129 m) v sobě snoubí pohanskou i křesťanskou tradici. Pod dohledem pohanského boha Radegasta směřují poutníci z Pousteven až k sousoší Cyrila a Metoděje na Radhošti. Vrcholu hory vévodí roubená poutní kaple, která je turistům celoročně přístupná.

Radhošť
Tarzánie

Největší lanové centrum v České republice nabízí zábavu a dobrodružství na několika trasách různé obtížnosti – včetně dětské trasy se samojistícím systémem zajišťující bezpečné lezení i malým dětem již od 4 let (resp. od 100 cm výšky) Součástí areálu jsou také atrakce: PowerFan, Bungee trampolíny a Trampolíny – další atrakce na objednávku…

Rožnov je znám především svým skanzenem – Valašské muzeum v přírodě www.vmp.cz – které shromažďuje sbírky z dějin lidové kultury, národopisu, řemesel a zemědělství. Areál se skládá z Dřevěného městečka, Mlýnské doliny a Valašské dědiny. Nádherné okolí Rožnova je přímo předurčeno pro rekreaci a sport. Město je křižovatkou turistických cest a cyklistických tras. Je vybaveno řadou sportovišť pro zimní i letní sporty – např. tenisové kurty, paintballové hřiště, lezecké stěny, fitness, bowling, adrenalinový park, golfové a minigolfové hřiště, koupaliště a krytý bazén s tobogánem, jezdecký areál a další. Z Rožnova vychází také Naučná stezka Hradisko, která je členěná do tří okruhů podle fyzické a časové náročnosti – červeného (3 km), modrého (5 km) a zeleného (8 km). Stezka je přístupná v období od jara do podzimu a seznamuje s blízkým okolí Rožnova pod Radhoštěm.

Rožnov pod Radhoštěm
woocommerce-placeholder

Městečko Štramberk – městská památková rezervace – leží na svazích Zámeckého kopce, Kotouče a Bílé hory. Dominantou města je hrad Štramberk s gotickou věží Trúba, která slouží jako rozhledna. Sídlí zde muzeum Zdeňka Buriana. Dále zde najdete jeskyni Šipku, botanickou zahradu s arboretem, expozici Aqua Terra, za zmínku stojí také Městský pivovar Štramberk, místní specialita – Štramberské uši nebo Lašské pivní kúpele (www.relaxvpodhuri.cz)

Vrchol Lysé hory je opředen mnoha pověstmi. Z vrcholu se naskýtá neopakovatelný pohled na hřebeny a údolí Beskyd, za příznivého počasí uvidíte také Jeseníky, Malou Fatru nebo panorama Vysokých Tater. Na vrcholku je meteorologická stanice, televizní vysílač, stanice horské služby a chaty nabízející občerstvení a ubytování.

Lysá hora
woocommerce-placeholder

Beskydské rehabilitační centrum je společně s Lara wellness součástí areálu Lázní Čeladná. Je vyhledávaným zdravotnickým zařízením díky mimořádně příznivým klimatickým podmínkám a vysoké úrovni rehabilitace. Za neopakovatelnou a vzácnou atmosférou rodinných lázni zde jezdí pacienti z celé republiky.